„Rodzina Monet” oraz inne nowości książkowe.

Dzięki wsparciu Rady Rodziców naszej szkoły biblioteka powiększyła swoje zbiory o 19 tytułów i 4 gry planszowe i karciane.

Podążając za zainteresowaniami czytelniczymi uczniów, postanowiłam zakupić bardzo popularną wśród nastolatków serię napisaną przez Weronikę Marczak „Rodzina Monet”. Z opisu na stronie lubimyczytac.pl dowiadujemy się, że „Hailie Monet ma niespełna piętnaście lat, gdy w wypadku samochodowym traci dwie najukochańsze osoby: mamę i babcię. Ze skromnego, ale pełnego miłości i ciepła domu trafia do luksusowej willi w Pensylwanii.” Ponadto uczniowie klas siódmych i ósmych mogą zanurzyć się w mroczny świat sennego miasteczka skrywającego tajemniczą historię starej biblioteki, sięgając po książkę Jacqueline West „Tajemnica Lost Lake”. ”Jak ziarnka piasku” Joanny Jagiełło jest z kolei historią o próbie poradzenia sobie po stracie bliskiej osoby. Miłośniczkom literatury obyczajowej z wątkiem miłosnym polecam  „Trzy kroki od siebie” Rachel Lippincott oraz Mikki Daughtry i Tobiasa Iaconis – dramat romantyczny o nieuleczalnej chorobie (mukowiscydozie) i miłości, która rozkwita pomimo zakazów.

Wielu uczniów klas trzecich i czwartych pyta mnie o „straszne książki”.  Tym, którzy chcą poczuć dreszczyk emocji polecam 3 tomy serii Dominika Łuszczyńskiego „Strachociny”, natomiast nieco starszym dzieciom „Małe licho” Marty Kisiel, literaturę fantastyczną z dużą dawką humoru. Młodzież zachęcam do wypożyczenia powieści „Za niebieskimi drzwiami” popularnego w naszej bibliotece Marcina Szczygielskiego.

Wśród wyczekiwanych książek pojawiły się pozycje dla uczniów zainteresowanych sportem: „Diego Maradona. Chłopiec, buntownik, bóg”  Guillem’a Balague oraz „Sport jest kobietą”. Zarówno starsi, jak i młodsi miłośnicy sztuki mogą szlifować swój talent korzystając z wiedzy zawartej w książkach „Szkoła rysunku dla najmłodszych” Ute Ludwigsen-Kaiser oraz „Rysowanie dla każdego” Barrington Barber. Zainteresowani geografią mogą obecnie sięgnąć po dwa bogato ilustrowane atlasy świata.

Nie muszę nikogo zachęcać do korzystania z gier planszowych. Na niemal każdej dłuższej przerwie uczniowie okupują biblioteczne stoliki. Tym razem skromny zbiór powiększył się o „Remika słownego”, „Remika liczbowego”, oraz dwie gry karciane: „Monopoly Deal” i „Dokończ zdanie”.

Nieustannie zapraszam do biblioteki.

Tekst i zdjęcia: Monika Durska-Sasik








Komentarze

Popularne posty